Objednejte se na telefonu: 313 582 385

Odborný tým


MDDr. Marie Kopecká

Studium na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni úspěšně zakončila v roce 2010. Poté začala pečovat o zubní zdraví pacientů v ordinaci své maminky MUDr. Danuše Skálové, kterou společně rošířily na dvě ordinace a v lednu 2018 celé pracoviště přebírá i se společným kmenem pacientů. Každoročně se účastní řady školení zaměřených na různé podoblasti stomatologie a profiluje se tak do role praktického rodinného zubního lékaře.


MDDr. Kristýna Zechovská


(momentálně na mateřské)

Promovala na 1. lékařská fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2018 a po promoci nastoupila do naší ordinace. Věnuje se širokému spektru výkonů od preventivní péče přes výplně, endodonticke ošetření až po protetiku s důrazem na moderní postupy.


Lenka Horáková

Studovala na Střední zdravotnické škole v Kladně. Jako zdravotní sestra instrumentářka pracuje v naší stomatologické ordinaci již mnoho let a vždy se s trpělivosti a úsměvem věnuje naším malým i velkým pacientům.


Péče


Vstupní vyšetření

Při vstupním vyšetření získáme všechny důležité informace o Vašem zdravotním stavu. Při podrobném vyšetření odhalíme problémová místa. Do plánu léčby jsme připraveni začlenit Vaše individuální přání a potřeby.


Preventivní prohlídka

Na preventivní prohlídce zhodnotíme aktuálnost informací o Vašem zdravotním stavu, zdraví Vašich zubů, dásní a sliznic, stav a úroveň ošetření. Dle doporučeného schématu zhotovíme rentgenové snímky, které nám umožní včas zachytit i ty nejmenší problémy a dovolí nám zasáhnout před rozvojem komplikací. Proto je důležité na preventivní prohlídky docházet dvakrát do roka nebo dle našeho doporučení.


Dentální hygiena

Dentální hygiena je základní a nejdůležitější pilíř Vašeho ústního zdraví. Na návštěvě ústní hygieny Vám umožní dokonalé čištění a naučí Vás jak účelně a bez pocitu pouhé povinnosti udržovat nejlepší možnou domácí péči o Vaše zuby, dásně a investice do ošetření.

více o dentální hygieně

Protože čistý zub nemůže onemocnět, je důležitá perfektní ústní hygiena od časného dětství. Dopřejte Vašim dětem krátké a klidné návštěvy v ordinaci zubního lékaře nebo dentální hygienistky a tím základ pro perfektně zdravé zuby a dásně od dětství po stáří.

Důkladná domácí péče pod naším vedením je vždy základem úspěšné léčby a z pravidla nejde nijak obejít. Vždy předchází každému ošetření, probíhá na začátku a pokračuje po celou dobu a po skončení léčby. Pokud se rozhodnete dentální hygienu nepodstoupit a zdraví svých zubů a dásní nezlepšit, znemožníte nám mnoho možností ošetření.


Výplně

Ošetření zubního kazu výplní je nejčastějším ošetřením v každé ordinaci praktického zubního lékaře. I přes naši maximální snahu o prevenci je to v naší praxi také tak. Nabízíme amalgámové i „bílé“ fotokompozitní výplně. Věděli jste ale, že zubní kaz máte ve svých rukou a vůbec nemusí vzniknout?

více o výplních a zubním kazu

Zubní kaz je infekční onemocnění způsobené několika faktory, zásadní důležitost má dlouhodobá přítomnost plaku na rizikových partiích zubu. Pokud je zub čistý, zubní kaz nevzniká. Pokud se rozvoji kazu nepodaří zabránit dokonalou hygienou, je zpravidla nutné opravit zub pomocí výplně, popřípadě jiného ošetření.

Výplně řadíme podle předpokládané trvanlivosti na krátkodobé (dny až týdny), dlouhodobě provizorní (měsíce, i déle než rok) a dlouhodobé.

Amalgamové výplně jsou kovové výplně, které ve vybraných případech vynikají svou trvanlivostí. Jejich nevýhodou je nízká estetika, nemožnost zhotovení velmi malých výplní, komplikovanost zhotovení velmi velkých výplní, v zubu drží pouze jako klín, nejsou se zubem pevně spojené.

Fotokompozitní výplně jsou výplně v barvě zubu, které vynikají svou estetikou, funkcí a umožňují velmi šetrný přístup k odstraňování částí zubu. Jejich zhotovení je velmi citlivé na schopnosti lékaře vytvořit suché a čisté pracovní pole. Proto při zhotovení fotokompozitních výplní používáme různé pomůcky k vytvoření ideálních pracovních podmínek.Při správné domácí péči ze strany pacienta a správném zhotovení jsou velmi trvanlivé.


Onlaye, korunky a můstky

Onlaye a korunky nahrazují větší množství ztracených zubních tkání jednoho zubu. Můstky jsou náhrady chybějících zubů, zpravidla pomocí korunek na zubech sousedících s mezerou. Při zhotovení onlaye je odebráno pouze nezbytné množství velmi oslabených zubních tkání. Po otisku situace v ústech pacienta je v laboratoři zhotovena náhrada chybějících částí zubu a v další návštěvě v ordinaci, je tato práce pevně spojena s připraveným zubem.

více o onlejích, korunkách a můstcích

Onlaye mohou být vyrobeny z fotokompozitního materiálu nebo keramiky oboje v barvě zubu. Dříve se onlaye zhotovovaly i z kovů, hlavně zlata. Dnes je tento postup již zastaralý a vzhledem k obrovské náročnosti práce a k ceně zlata velmi drahý.

Při zhotovení korunky je zub dostavěn do správného tvaru, následně je zkrácen a obroušen po obvodu, aby vznikl prostor pro materiál korunky. Po otisku situace v ústech pacienta a zhotovení v laboratoři jsou při další návštěvě v ordinaci korunky nebo můstky pevně nalepeny na připravené zuby.

Korunky a můstky mohou být vyrobeny z plastu, kovu a keramiky. Plastové korunky a můstky používáme pouze jako provizorní řešení. Kovové korunky a můstky vynikají svou odolností, ale nízkou estetikou. Jsou vhodné na zuby, které nejsou viditelné. Kovokeramické korunky jsou dlouhodobě ověřený způsob ošetření, tedy odolné, ale zároveň estetické práce. Na zub doléhá kovová část výrobku pro maximální odolnost, na rozhraní zubu a rekonstrukce je vždy drobný kovový rámeček přibližně 0,5 mm vysoký, zbylé viditelné části korunky jsou pokryty keramikou v barvě zubu. I když je tento rámeček umístěn pod dáseň, a není vidět, nabízí dnešní moderní materiály větší předvídatelnost vyšší estetiky. Moderní keramické materiály nabízí různé možnosti ošetření od vysoce odolných, méně estetických a méně finančně náročných řešení až k vysoce estetickým a zároveň trvanlivým rekonstrukcím.


Ošetření kořenových kanálků

Pokud dojde zubním kazem, úrazem nebo jiným způsobem k zánětu nebo odumření dřeně zubu, je nutné ošetření kořenových kanálků. Před vlastním ošetřením je potřeba zub vyčistit od kazivých hmot, umožnit dokonalou izolaci zubu od dutiny ústní dostavbou před ošetřením a použitím speciální latexové nebo bezlatexové membrány – kofferdamem. Během vlastního ošetření jsou kořenové kanálky zprůchodněny pro desinfekci a následné zaplnění vzniklého prostoru. Po dokončení kořenové výplně následuje dostavba kompozitním materiálem a příprava k dalšímu nutnému ošetření korunkou, onlayí nebo v ústech zhotovenou výplní.

Alternativy k ošetření: extrakce zubu bez následné náhrady, extrakce zubu s náhradou implantátem, extrakce zubu s náhradou můstkem, extrakce zubu s náhradou snímatelnou protézou.

Ordinační doba

Pondělí

7:30 - 15:00

Úterý

7:30 - 14:30

Středa

7:30 - 14:30

Čtvrtek

7:30 - 15:00

Pátek

7:30 - 12:30

Telefon

Zubní ordinace: 313 582 385

Dentální hygiena:
733 707 265 (Soňa Skoupá, DiS.)
732 116 381 (E.Zikmundová, DiS.)

Adresa

MDDr. Marie Kopecká

Spalova 2255

(samostatný vchod v suterénu)

Rakovník - 269 01

Pohotovost

V případě akutních potíží mimo naše ordinační hodiny navštivte pohotovost - více zde -

MDDr. Marie Kopecká Spalova 2255 Rakovník 269 01 telefon: 313 582 385 e-mail: mddr.kopecka@seznam.cz
© Copyright 2021 Zubní ordinace MDDr. Marie Kopecká